Parapety zewnętrzne stalowe

Parapety zewnętrzneNiska cena w parze z solidnym wykonaniem powoduje, że inwestorzy i wykonawcy często korzystają z tego typu parapetów.

Parapety stalowe produkowane są z blachy stalowej obustronnie ocynkowanej o grubości 0,5-0,7 mm. Powierzchnie blachy po uprzednim ocynkowaniu pokrywane są kilkoma warstwami powłok poliestrowych.

Standardowe kolory: 8017 (brąz), 9010 (biały) oraz 9006 (srebrny), 9007 (ciemny srebrny), 7024 (grafit), 7016 (antracyt) 8019 (ciemny brąz).

W każdy przypadku rewers parapetu powlekany jest specjalną farbą ochronną zapewniającą bardzo dobrą przyczepność do pianki poliuretanowej w trakcie montażu.

W przypadku parapetów wykonywanych w pozostałych kolorach RAL, są one dodatkowo lakierowane metodą proszkową.

 

Parapety zewnętrzne stalowe z okleinami drewnopodobnymi -szeroka gama oklein drewnopodobnych idealnie dopasowanych do oklein występujących w stolarce okiennej sprawia, że ten rodzaj parapetów znajduje zastosowanie w budownictwie.

Blacha posiada wysokogatunkową okleinę PCV do stosowania na zewnątrz odporną na promieniowanie UV, wilgoć, niską i wysoką temperaturę.

Oferujemy pięć kolory parapetów z blach okleinowanych: złoty dąb, orzech, wenge, winchester, mahoń.

Do każdego parapetu zalecamy stosowanie zaślepek bocznych PCV w standardowych kolorach parapetów lub wg palety RAL (barwione PVC w masie). Wszystkie końcówki wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa ze stabilizatorem barwy oraz filtrem UV.

Parapety zewnętrzne
Przekrój parapetu stalowego

Parapety zewnętrzne
Kolorystyka parapetów stalowych